ARCHIWUM

Bajkowy plener

24 września grupa fotograficzna wybrała się na plener w poszukiwaniu bajkowych postaci w Bielsku -Białej.Reksio – ulubiony piesek dzieci z kreskówki „Reksio” stoi przy ul. 11 Listopada nad rzeką Białą. Ma wyciągniętą łapkę i patrzy na przechodniów.

Bolek i Lolek – bohaterowie serialu animowanego „Przygody Bolka i Lolka”.

Dwaj bracia stoją obok globusa. Jeden z nich wskazuje palcem Polskę i Bielsko-Białą. Rzeźbę można zobaczyć przy Centrum Handlowym Sfera.

Pampalini i hipopotam – bohaterowie filmu „Pampalini łowca zwierząt”. Pomnik stanął na skwerze przy ulicy Bohaterów Warszawy w pobliżu bielskiego Ratusza.

Smok Wawelski i kucharz Bartolini Bartłomiej herbu Zielona Pietruszka – bohaterowie kreskówki „Porwanie Baltazara Gąbki”. Rzeźba stanęła na skrzyżowaniu ulic 11 Listopada i Ratuszowej. Do samochodu Smoka można wejść i zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie.

Don Pedro – szpieg z krainy Deszczowców i Myping – bohaterowie z filmu „Porwanie Baltazara Gąbki”. Kompozycja znajduje się na placu Wojska Polskiego niedaleko smoka i kucharza.

Wszystkie te bajkowe postacie powstały w Studio Filmów Rysunkowych w Bielsku-Białej. Niezwykłe rzeźby tworzą bajkowy szlak, który świetnie promuje nasze miasto, a przede wszystkim jest atrakcją nie tylko dla najmłodszych. 

tekst: Jakub Baszak
foto: Joanna Sakaluk, Jakub Baszak, Michał Malisz