ARCHIWUM

Baśniowa wystawa

W środę 13 marca w Książnicy Beskidzkiej, Filia Osiedle Grunwaldzkie, Integracyjna przy ul. Rychlińskiego w Bielsku-Białej odbył się wernisaż uczestników Warsztatu Terapii Zajęciowej JESTEŚ POTRZEBNY! „Baśnie i legendy polskie”.Na początku głos zabrał dyrektor Książnicy, Bogdan Kocurek. Powitał wszystkich zaproszonych gości i pogratulował autorom prac. Zastępca prezydenta miasta Bielska-Białej Adam Ruśniak przyznał, że jest na takim wydarzeniu pierwszy raz i nie często bywa na akcjach organizowanych przez Teatr Grodzki. Wyraził podziw dla uczestników warsztatu, którzy twórczo się rozwijają. Kierownik WTZ „Jesteś Potrzebny!”, Jan Chmiel podkreślił, że to ogromny zaszczyt móc współpracować z biblioteką. Podziękował pani Kasi, pani Ewie oraz pozostałym instruktorom i autorom prac za przygotowanie wernisażu. Piotr Pieniążek powiedział, że prace są świetne i wykonują je osoby, które nie są zawodowo związane ze sztuką. Jest w nich swoboda, naturalność, emocje. Dodał też, że taka forma sztuki powinna gościć w naszych domach na co dzień, ponieważ warto obcować z rzeczami pięknymi. Po przemówieniach i podziękowaniach panowie dokonali oficjalnego otwarcia wystawy poprzez posadzenie „Żabiego króla” na tronie. Następnie w części artystycznej uczestnicy warsztatu zaśpiewali piosenkę „Wielki mały człowiek” zespołu 2+1 w wersji Bisquit. Po oficjalnej części wernisażu zaczęło się oglądanie dzieł malarskich, a autorzy prac dzielili się swoimi wrażeniami z zaproszonymi gośćmi.                            

Wystawę prac plastycznych uczestników WTZ JESTEŚ POTRZEBNY! Bielskiego Stowarzyszenia Artystycznego TEATR GRODZKI można oglądać do 15 kwietnia w Filii Integracyjnej Książnicy Beskidzkiej przy ul. Tadeusza Rychlińskiego 20 w Bielsku-Białej. Serdecznie zapraszamy!

Rafał:
– Wspaniała wystawa. Jesteśmy bardzo zadowoleni, że możemy mieć tutaj swoje prace i pokazać gościom nasz talent artystyczny. To najpiękniejsza chwila w naszym życiu – powiedział jeden z uczestników WTZ.

Asia:
–  Bardzo mi się podoba ta wystawa. Jestem szczęśliwa, że moja praca trafiła do biblioteki. Zaprosiłam mamę, aby obejrzała obrazy.

Kuba B.:
– Bardzo się cieszę, że moje dwie prace plastyczne są na wystawie i mogą je oglądać inni.

Kuba Ż.:
– Bardzo mi się podobały prace Ani Cembali. Na jednym obrazku namalowała jelenia a na drugim Czerwonego Kapturka.

Rafał Pawlus

fot. Rafał Pawlus, Jakub Baszak, Michał Siudak, Marcin Witos, Joanna Sakaluk