ARCHIWUM

Biblioteka integracyjna po modernizacji

Dwunastoosobowa grupa Warsztatu Terapii Zajęciowej „Jesteś Potrzebny!” 28 września wzięła udział w oficjalnym otwarciu wyremontowanej i zmodernizowanej Filii Integracyjnej Książnicy Beskidzkiej przy ulicy Rychlińskiego 20 w Bielsku-Białej.
Uroczystość rozpoczął Bogdan Kocurek – dyrektor Książnicy Beskidzkiej. Powitał zgromadzonych gości, krótko opowiedział o bibliotece i wręczył prezydentowi Bielska-Białej, Jackowi Krywultowi kartę biblioteczną. Następnie proboszcz parafii Opatrzności Bożej w Białej poświęcił pomieszczenia filii. Po części oficjalnej była pora na poczęstunek i zwiedzanie biblioteki, w której można między innymi wypożyczyć audiobooki, książki cyfrowe, wydrukować pismo w języku brajlowskim. Następnie zaproszeni goście spotkali się z Jaśkiem Melą – podróżnikiem i działaczem społecznym.
– Jasiek Mela jest pierwszą osobą niepełnosprawną, która zdobyła dwa bieguny w ciągu jednego roku. W wyniku nieszczęśliwego wypadku stracił rękę i nogę. Wiele podróżuje. Mimo swej niepełnosprawności, nie poddaje się. Założył fundację ”Poza Horyzonty” i  wspiera ludzi po amputacjach – powiedziała jedna z uczestniczek spotkania.
Redakcja „Tornado”

fot. Jakub Baszak, Rafał Pawlus, Joanna Sakaluk