ARCHIWUM

Dyplom dla BSA

Bielskie Stowarzyszenie Artystyczne TEATR GRODZKI zostało nominowane do Nagrody Prezydenta RP „Dla Dobra Wspólnego” w kategorii Organizacja – Instytucja i dlatego 15 listopada pojechaliśmy razem z panią Magdaleną Wojtczak do Pałacu Prezydenckiego do Warszawy. Podczas uroczystej gali Prezydent RP Andrzej Duda wręczył pani Magdzie dyplom za udział w konkursie.
– Nie dostaliśmy statuetki, ale sama już nominacja jest dla naszego stowarzyszenia ogromnym wyróżnieniem – powiedziała prezes BSA, Magdalena Wojtczak.

Wręczyliśmy Parze Prezydenckiej obraz Natalii Kosińskiej „Razem biec, to piękna rzecz”. Praca Natalii bardzo się spodobała Pani Prezydentowej.Laureatem Nagrody Prezydenta RP „Dla Dobra Wspólnego” w kategorii Organizacja – Instytucja została Fundacja Rodzin Górniczych, która oferuje pomoc materialną dla rodzin górników, w których rodzic pracujący poniósł śmierć lub został inwalidą górniczym. Fundacja pomaga także w przypadku, gdy rodzina górnika żyje w niedostatku lub jest w trudnej sytuacji materialnej, np. są dzieci z niepełnosprawnością.
Ustanowiona przez Prezydenta RP Andrzeja Dudę w 2016 r. Nagroda Prezydenta RP „Dla Dobra Wspólnego” promuje postawy, działania i projekty obywatelskie na rzecz dobra wspólnego.
Redakcja „Tornado”

 
fot. Magdalena Wojtczak, Katarzyna Gwiżdż, Jakub Baszak