ARCHIWUM

I miejsce na festiwalu twórczości warsztatowej

obraz-115

Spektakl „Szczęście i Nieszczęście” w wykonaniu grupy teatralnej Warsztatu Terapii Zajęciowej „Jesteś Potrzebny!” zdobył I miejsce w kategorii dowolnej na XI Festiwalu Twórczości Warsztatowej.
– Nasz występ w tym roku był dobrą propozycją. Trochę się bałam, że nie mieścimy się tytule zadymki „Śpiewać każdy może”. My co prawda na zakończenie spektaklu mieliśmy jedną piosenkę, ale tym razem przygotowałam spektakl, bo chciałam żebyśmy pokazali się jako warsztat i pokazali że pośród nas jest wielu zdolnych wykonawców. Scenariusz przedstawienia powstał na podstawie utworu Singera „Mazł i Szlimazł, czyli mleko lwicy”. Słowa do piosenki napisaliśmy na zajęciach muzykoterapii – powiedziała Barbara Rau, reżyser przedstawienia.
Festiwal odbył się 26 listopada w Domu Żołnierza w Bielsku-Białej. Jurorzy oceniali występy poszczególnych grup warsztatowych w kategoriach: piosenka indywidualna, piosenka grupowa i kategoria dowolna. Imprezę zorganizowało Stowarzyszenie Pomocy Rodzinie „Port”.
– W imieniu całej grupy odebrałem pamiątkowy dyplom. To była najpiękniejsza chwila dla mnie. Cieszę się, że nasze przedstawienie spodobało się komisji konkursowej i widzom. Z innych występów najbardziej podobała mi się grupa warsztatowa z Drogomyśla grająca na instrumentach perkusyjnych swoje autorskie utwory. Byli świetni – opowiadał jeden z uczestników.
Rafał Pawlus

DSCN6565+

obraz-057

DSCN6642+

obraz-107

DSCN6653+

obraz-331fot. Arkadiusz Gołuch, Michał Siudak