ARCHIWUM

„Miasto mojego dzieciństwa” w Rudzie Śląskiej

Podczas XII Spotkań Aktorskich Osób Niepełnosprawnych grupa teatralna z Warsztatu Terapii Zajęciowej „Jesteś Potrzebny!” zaprezentowała w Miejskim Ośrodku Kultury im. Henryka Bisty w Rudzie Śląskiej spektakl pt. „Miasto mojego dzieciństwa”. Inscenizację wyreżyserowała Barbara Rau, instruktorka pracowni artterapii.
– Przedstawienie miało charakter komedii obyczajowo – biograficznej, więc w większości scen było słychać śmiechy widzów. Zabawna była scena narodzin Alinki czy pogoń za kozą. Były również chwile wzruszeń, jak wyprowadzka głównej bohaterki z Bielska – opowiadał jeden z uczestników.
– Wspaniałe jak zawsze wydarzenie. Kolejny nasz spektakl w Rudzie Śląskiej wywarł na publiczności ogromne wrażenie. Świetnie poszło i cieszymy się bardzo z tego. W trakcie przerwy na poczęstunek, obejrzeliśmy przygotowaną też małą wystawę, na której znajdowały się zdjęcia z archiwalnych występów z poszczególnych edycji spotkań aktorskich. Nasze też tam się znalazły. Fajnie było sobie je powspominać – dodał inny uczestnik WTZ.
Na scenie zaprezentowali się też aktorzy z innych miejscowości województwa śląskiego. Artyści otrzymali statuetkę, pamiątkowy dyplom i kubki z logo wydarzenia. Spotkania aktorskie odbyły się  w czwartek 30 listopada.
Rafał Pawlus               

fot. Jolanta Górny