ARCHIWUM

Muzyczne fale

DSC05055

Grupa dziennikarska Warsztatu Terapii Zajęciowej „JESTEŚ POTRZEBNY!” wybrała się 16 maja do Beskidzkiego Radia Katolickiego „Anioł Beskidów”, które mieści się w Komorowicach. Dziewczyny na wózkach zostały wyniesione na piętro, gdzie znajdowała się rozgłośnia. Miriam Arbter-Korczyńska zaproponowała herbatę i wprowadziła do realizatorki. Pan zajmujący się dźwiękiem pokazał pulpit z kolorowymi guziczkami. Dziennikarka opowiedziała o początkach radia, kiedy to Radio Maryja użyczało rozgłośni pasma radiowego.
– Nigdy nic więcej nie mieliśmy wspólnego z tą rozgłośnią. Anioł Beskidów nie zajmuje się polityką – mówi dziennikarka.
– Radio istnieje od 10 lat i posiada trzy studia nagraniowe. Są tylko dwie dziennikarki i księża, którzy zajmują się prowadzeniem radia – stwierdziła z uśmiechem pani Miriam.
Wszyscy przenieśli się do wyciszonego studia, gdzie przy stole z trzema mikrofonami zasiedli do nagrywania audycji o swojej ulubionej muzyce. Sylwia mówiła o techno, które bardzo jej się podoba, na jej twarzy widniał uśmiech. Kolejna rozmówczyni Grażyna, fanka grupy rockowej IRA opowiadała o swoich wrażeniach z ich koncertu, kiedy to kapela zadedykowała jej utwór „Nadzieja”. Widać było, że to wydarzenie jest dla niej wyjątkowe i bardzo ważne w życiu. Sylwia, która siedziała obok na wózku, zdradziła największe swoje marzenie.
– Chcę pójść kiedyś na dyskotekę – mówiła z błyskiem w oku.
Instruktor pytał Gosię o ulubiony zespół muzyczny.
– Grupa Łzy – odpowiedziała radośnie Gosia.
Na koniec nagrania instruktor przeczytał kilka tekstów Kasi Soborak, która nie słyszy i nie mówi.
Po zakończeniu audycji opadły wszystkie emocje. Uczestnicy grupy dziennikarskiej byli zadowoleni z siebie. Panowie pomogli znieść wózki na dół. Przed budynkiem radia grupa ustawiła się do wspólnego zdjęcia.
– To było bardzo ciekawe doświadczenie. Uważam jednak, że w naszej pracowni swobodniej mi się było otworzyć – powiedziała Gosia, która poprowadziła audycję.
Grażka, Gosia, Sylwestra

DSC05053

DSC05041

DSC05043

DSC05051

DSC05056

DSC05065fot. uczestnicy pracowni dziennikarskiej i fotografii