ARCHIWUM

Na gali w Zabrzu

Natalia Kosińska
Anna Cembala 
Ewa Gil
 
Rysunek Natalii Kosińskiej „To jest czas na cuda” zdobył II miejsce, aplikacja Anny Cembali „Ja przelotem z gwiazdki tej” zdobyła również II miejsce, a praca Ewy Gil „Parostatkiem w piękny rejs” otrzymała wyróżnienie Rektora Akademii Sztuk Pięknych w Katowicach. Nasze koleżanki otrzymały nagrody w ramach XXI Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego „Sztuka Osób Niepełnosprawnych”- etap wojewódzki. Tegoroczny konkurs zatytułowano „Życie jest podróżą”. Prace Ani i Natalii zakwalifikowały się do ogólnopolskiego etapu konkursu.

– Czułam szczęście. Miałam poczucie, że to, co robię ma sens. Czułam się doceniona. Miło, że ktoś zauważył mój talent – powiedziała Natalia.
– Moja mama była zaskoczona, że zajęłam jakieś miejsce w konkursie. Cieszę się, że moja praca się podobała – dodała Ania.
Nagrodzone prace powstały pod kierunkiem Katarzyny Gwiżdż – instruktorki pracowni artterapii i Jolanty Górny – instruktorki pracowni dziennikarskiej.
Uroczysta Gala Laureatów Konkursu odbyła się 6 listopada w Teatrze Nowym w Zabrzu. Konkurs zorganizował Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych i przeznaczony był dla uczestników warsztatów terapii zajęciowej, uczestników środowiskowych domów samopomocy oraz niepełnosprawnych mieszkańców domów pomocy społecznej.
fot. Jolanta Górny