ARCHIWUM

Nagrodzone prace

obraz-027

We wtorek 9 września Jadwiga Sadowska, Patrycja Krzewińska, Joanna Sakaluk i Maciej Poździak – laureaci wojewódzkiego etapu konkursu plastycznego „Sztuka Osób Niepełnosprawnych” – 2014 PIĘKNO NATURY wzięli udział w uroczystości wręczenia nagród w śląskim oddziale PFRON w Katowicach.
–  Namalowałam tygrysa na płótnie. Farbami akrylowymi. Dostałam radio – mówiła Jadwiga, szczęśliwa z zajęcia I miejsca w kategorii malarstwo i witraż.
– „Gdyby tygrysy jadły irysy” –  to tytuł naszej pracy. Ja pomagałam Jadwidze przy obrazie. Namalowałam tło. Pomalowałam ramkę. Dostałam płytę zespołu Pectus – dodała Patrycja.
– Szukałam pomysłu w Internecie. Namalowałam kolorowe rybki. Dostałam płytę Michaela Jacksona. To jest mój ulubiony piosenkarz. Bardzo lubię uczestniczyć w konkursach plastycznych – z uśmiechem opowiadała Joanna, która za pracę „Rafa koralowa – impresja” otrzymała II miejsce w kategorii malarstwo i witraż.
– Mój rysunek „Czy to tak naprawdę bywa?” przedstawia trzy zebry. W nagrodę otrzymałem golarkę elektryczną i dyplom. Jestem bardzo zadowolony z nagrody – powiedział Maciek, zdobywca III miejsca w kategorii rysunek i grafika.
Redakcja „Tornado”

obraz-009

obraz-007

obraz-024

obraz-013fot. Mariusz Krawczyk