ARCHIWUM

Niedoceniony występ w Chrzanowie

DSC08466

Grupa teatralna Warsztatu Terapii Zajęciowej „JESTEŚ POTRZEBNY!” 11 lutego wystąpiła na deskach Miejskiego Ośrodka Kultury, Sportu i Rekreacji w Chrzanowie. Wzięła udział w eliminacjach do finału IX Ogólnopolskiego Festiwalu Twórczości Teatralno-Muzycznej Osób Niepełnosprawnych Intelektualnie „Albertiana 2009”. Uczestnicy WTZ z Bielska przedstawili spektakl „Drzewo, które umiało dawać”. Na scenie zaprezentowały się grupy między innymi z Zabrza, Krakowa i Chrzanowa. Do finału zakwalifikowały się dwie grupy z Radwanowic i Dominikowic Kobylanki. My otrzymaliśmy tylko pamiątkowy dyplom.
– Tym razem pojechaliśmy po doświadczenia – powiedziała Barbara Rau, instruktor pracowni artterapii. – Myślę, że nasz spektakl był na wyższym poziomie. Publiczność żywo reagowała na ruchowe przedstawienia.
My dostaliśmy krótkie brawa. Było wiadomo, że nasz spektakl nie bardzo się spodobał. Spotkanie utrwaliło myślenie o osobach niepełnosprawnych, że nadają się tylko do miernych intelektualnie przedstawień, a to nieprawda. Nie zgadzam się z tym! – komentuje poddenerwowana instruktorka.
Sylwestra

DSC08463

DSC08447

DSC08423

DSC08497

DSC08491fot. uczestnicy pracowni dziennikarskiej i fotografii