ARCHIWUM

O dyskryminacji w Andrychowie

obraz-026+fot. Karolina Marzec

We wtorek 5 maja grupa teatralna Warsztatu Terapii Zajęciowej „Jesteś Potrzebny!” wzięła udział w obchodach Europejskiego Dnia Walki z Dyskryminacją Osób Niepełnosprawnych. W Miejskim Domu Kultury w Andrychowie przedstawiła spektakl „Jesteś potrzebny”.
– Myślę, że nasz występ był udany. Mogliśmy pokazać naszą zabawną inscenizację nowej widowni. Odebraliśmy sporo gratulacji od organizatorów i opiekunów innych grup. Otrzymaliśmy pamiątkowy dyplom, paczki ze słodyczami – powiedział uczestnik wtz.
Na scenie zaprezentowali się laureaci konkursu recytatorskiego. Publiczność wysłuchała nagrodzone utwory.
– Podobała mi się recytacja wiersza „Słowik”. Widać było, że emocje osób występujących musiały być ogromne, ponieważ kolejną osobę zjadła trema i recytację wiersza trzeba było rozpoczynać trzykrotnie – opowiadała osoba z widowni.
W holu domu kultury można było zobaczyć wyróżnione prace plastyczne konkursu „Niepełnosprawność w moich oczach” zorganizowanego wśród uczniów szkół podstawowych gminy Andrychów.
Na zakończenie spotkania wystąpili niepełnosprawni sportowcy z  Beskidzkiego Zrzeszenia Sportowo – Rehabilitacyjnego START. Prezes Zrzeszenia opowiadała o sukcesach zawodników, zdobytych medalach na paraolimpiadach w Londynie i Pekinie.
– Dobrze, że mogliśmy porozmawiać o problemach osób niepełnosprawnych.  Pokazać mieszkańcom Andrychowa, że niepełnosprawni chcą i potrafią uczestniczyć w życiu kulturalnym, sportowym i społecznym – skomentował jeden z uczestników.
Łukasz Kwaśny