ARCHIWUM

O radości w Rudzie Śląskiej

obraz-008

W piątek 28 października grupa teatralna Warsztatu Terapii Zajęciowej „Jesteś potrzebny!” podczas XI Spotkań Aktorskich Osób Niepełnosprawnych zaprezentowała swój nowy spektakl „Bajka o radości”.Grupa otrzymała statuetkę, pamiątkowy dyplom i plakietki. Na scenie w Miejskim Centrum Kultury w Rudzie Śląskiej zaprezentowali się również aktorzy z Krakowa, Rudy Śląskiej, Zabrza i Jastrzębia Zdroju.
– To było piękne wydarzenie. Nasza premierowa inscenizacja o radości wszystkim się podobała. Dobrze poszło. Byliśmy zgraną grupą i wszystkie scenki przebiegały bez problemu. Jesteśmy zadowoleni. Podobał mi się spektakl o II Wojnie Światowej. To było smutne i wzruszające – powiedział uczestnik WTZ.

– Razem z Anią i Asią świetnie zagraliśmy dzieci – podopiecznych dziadka, bawiąc i wzruszając widzów. Super wyszła mi również druga rola, a mianowicie animatora, gdzie w jednej ze scen trzeba było ruszać postacią śmierci. To dla mnie pierwszy spektakl, gdzie zagrałem podwójną rolę – dziecka i śmierci. Bardzo się z tego cieszę. Podobało mi się przedstawienie „Podróż w morskie głębiny”, w którym ukazany był podwodny świat z rybami i innymi stworzeniami w technice ultrafioletu. Widz przenosił się w inny świat, świat w technologii 3D – komentował inny uczestnik.

Rafał Pawlus                                

obraz-014

obraz-012

obraz-021fot. Jolanta Górny