ARCHIWUM

Pierwszy plan

29 kwietnia wybraliśmy się na plener fotograficzny na lotnisko.  Naszym przewodnim tematem były zdjęcia z pierwszym planem. Dojechaliśmy na miejsce. Ustawiliśmy odpowiednie parametry w aparatach. Szukaliśmy miejsc, aby wykonać nasze zadanie. Nagle zobaczyliśmy jak startują szybowce. Szybko robiliśmy zdjęcia. Uważaliśmy, żeby wyszły ostre. Nagle pan Krzysztof zawołał:
– Zobaczcie, jak skaczą spadochroniarze!
Ciekawe, jak to jest, tak lecieć ze spadochronem? To musi być wspaniałe przeżycie i pewnie z góry są piękne widoki. Cały czas podziwialiśmy skoki z samolotu. Nie miałbym odwagi skoczyć. Lotnisko to bardzo ciekawe miejsce. Można podziwiać przyrodę. Jest przestrzennie. Można zobaczyć samoloty i szybowce. To miejsce jest bardzo chętnie odwiedzane przez mieszkańców naszego miasta.
Cały czas pamiętaliśmy o naszym temacie, o pierwszym planie. Jeden z uczestników położył się nawet na chodniku i fotografował kwiaty. Po chwili dołączył do niego drugi. Zabawnie to wyglądało. Wróciliśmy do warsztatu zmęczeni. Obejrzeliśmy i omówiliśmy zdjęcia. Bardzo lubimy plenery fotograficzne.
Jakub Baszak

fot. Joanna Sakaluk, Agata Gmaj, Anna Cembala, Jakub Baszak