ARCHIWUM

Spotkanie wigilijne

rys. Anna Gołąbek

W czwartek 20 grudnia o godz. 11:00 odbyła się wigilia warsztatowa, na którą jak co roku zaproszono uczestników Warsztatu Terapii Zajęciowej „Jesteś Potrzebny!” z rodzicami, delegację z Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej i pracowników placówki. Spotkanie przygotowano na trzecim piętrze, które zostało niedawno wyremontowane. Na początku kierownik warsztatu Jan Chmiel złożył wszystkim życzenia bożenarodzeniowe oraz podziękował instruktorom za przygotowanie  uroczystości i świątecznego kiermaszu. Magdalena Wojtczak – prezes Bielskiego Stowarzyszenia Artystycznego Teatr Grodzki wspomniała o nowo powstałej salce rehabilitacyjnej. Następnie wszyscy zasiedli do wigilijnego stołu, na którym znajdowały się krokiety z barszczem, karp, śledzie, sałatki, ciasta i ciasteczka. Na kiermaszu świątecznym można było między innymi kupić stroiki, ozdobne choinki, kalendarze, poduszki, maskotki, miski, talerze i doniczki z ceramiki, kolorowe krzesła. Wszystko wykonane przez uczestników WTZ.
– Miła, jak zawsze uroczystość. Tym razem na trzecim piętrze. I super, ponieważ jest tam bardzo dużo miejsca – powiedział Rafał.
– Ja zaprosiłem mamę i siostrę z małym Leo. Składaliśmy sobie życzenia. Wspólnie zaśpiewaliśmy piosenkę Czerwonych Gitar „Jest taki dzień”. Zakupiliśmy stroiki świąteczne – opowiadał Michał.
– Mogliśmy się pochwalić naszymi produktami, które zrobiliśmy na warsztacie. To było super – dodał Maciek.
Jakub Baszak, Rafał Pawlus

fot. Rafał Pawlus