ARCHIWUM

Aktorskie spotkanie online

12 i 13 października odbyły się XV Spotkania Aktorskie Osób Niepełnosprawnych w Rudzie Śląskiej. Zawsze festiwal odbywał się na żywo, tym razem z powodu pandemii covidu grupy teatralne zaprezentowały się w formie online. Nasz warsztat przedstawił kilka scen z przedstawienia „Dziób w dziób”.  Prezentacje zostały nagrodzone brawami, a każda z grup otrzymała statuetkę i pamiątkowe dyplomy. Spotkania obejrzeliśmy pierwszego dnia w sali konferencyjnej na trzecim piętrze, a drugiego w pracowni artterapii.
Łukasz Kwaśny

Andrzej:
– To były wyjątkowe spotkania. Nie pojechaliśmy do Rudy Śląskiej. Tak naprawdę mieliśmy być tam na scenie na żywo, tylko przez pandemię nie było takiej możliwość.

Łukasz:
– Najbardziej  podobało mi się przedstawienie o młynarzu. Był to film. Muzyka idealnie dobrana, wpadała w ucho, a lektor bardzo ciekawie opowiadał historię  młynarza. Nie ukrywam, że chciałbym się zobaczyć z rówieśnikami z innych placówek. Wolę występować na scenie na żywo, zaprezentować swoje umiejętności, których nauczyłem się w warsztacie, a przede wszystkim mieć bezpośredni kontakt z publicznością.

Monika:
– Łączyliśmy się przez kamerkę internetową. Na dużym białym ekranie oglądaliśmy różne prezentacje. Fajnie się widzieć na ekranie z koleżankami i kolegami z grupy teatralnej. Ciekawe doświadczenie nas dotknęło, bo mogliśmy się spotkać w innej formie, w formie online.

fot. Jolanta Górny