ARCHIWUM

Spotkanie wielkanocne

28 marca w Warsztacie Terapii Zajęciowej „Jesteś Potrzebny!” odbyło się śniadanie wielkanocne. Uroczystość miała miejsce w kawiarni na parterze. Na początku kierownik WTZ Jan Chmiel złożył wszystkim zaproszonym gościom świąteczne życzenia. Potem można było poczęstować się żurkiem z jakiem i różnego rodzaju ciastami.
–  Jak co roku zaprosiliśmy naszych rodziców. Były również panie z Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej oraz pani Jolanta Kajmowicz-Sopicka z Bielskiego Stowarzyszenia Artystycznego „Teatr Grodzki” i pani Maria Schejbal, która od stycznia do lutego zastępowała pana Jana Chmiela na stanowisku kierownika. Miło było porozmawiać i odpocząć od codziennych obowiązków – powiedział jeden z uczestników WTZ.
Na kiermaszu można było między innymi kupić wyroby z ceramiki, kartki świąteczne, tulipany z materiału, króliczki, fartuszki, stroiki wielkanocne.
– Po raz kolejny uczestniczyłem w takim śniadaniu. Było bardzo sympatycznie. Bardzo mi smakował żurek. Nasi rodzice jak co roku podziwiali na kiermaszu nasze rękodzieła – dodał inny uczestnik.
– Bardzo mi smakowała wuzetka i piłam soczek pomarańczowy i herbatę. Obok mnie siedziała mama Oli, Monika, Andrzej z tatą i moja mama. Moja mama żartowała i rozmawiała z tatą Andrzeja. Bardzo mi się podobało spotkanie. Miło było porozmawiać. Szkoda, że nie było pana Krzysztofa Tusiewicza – opowiadała kolejna uczestniczka WTZ.
Anna Gołąbek, Rafał Pawlus        

fot. Joanna Sakaluk, Michał Siudak, Rafał Pawlus