ARCHIWUM

Świat rzeźby w BWA

obraz-056

26 sierpnia uczestnicy Warsztatu Terapii Zajęciowej „Jesteś Potrzebny!” wybrali się do Galerii Bielskiej BWA na dwie wystawy zatytułowane „Dwa Światy”. Pierwsza przedstawiała rzeźby z drewna i kamienia, malarstwo na szkle wykonane przez Józefa Hulkę. Można było jeszcze zobaczyć gwiazdy betlejemskie, szopki kukiełkowe, maski przedstawiające diabły oraz film ukazujący artystę i jego twórczość. Obecnie Józef Hulka więcej maluje na szkle, bo ma 89 lat i nie ma już siły na rzeźbienie. Jego prace związane są z tematyką religijną.
Druga wystawa prezentowała głównie rzeźby z drewna i wikliny wykonane przez  Antoniego Toborowicza. Wielkie zainteresowanie wzbudziły duże pegazy, krowa na kółkach, strzygi czy niebieski anioł. Dość ciekawy był również pochód ludzi zatytułowany „Pielgrzymi”. Można było również zobaczyć kilka wizerunków świętego Franciszka.
– Byłem pod dużym wrażeniem, że mogłem wybrać się na tą wystawę i zapoznać się z twórczością obu artystów. Za zgodą opiekuna wystawy pozwolono mi dotknąć ich prace. Mogłem poczuć trud ich pracy – powiedział jeden z uczestników WTZ.
Rafał Pawlus

a+

obraz-014

obraz-026

obraz-029

o+

obraz-032

obraz-041

obraz-047

obraz-050

obraz-045

obraz-053

obraz-059fot. uczestnicy pracowni dziennikarskiej i fotografii