ARCHIWUM

Święto beskidzkie

obraz-379

7 czerwca w Domu Żołnierza w Bielsku-Białej odbyło się XI Beskidzkie Święto Małych i Dużych. Towarzyszył mu Przegląd Twórczości Młodzieżowych Grup Teatralnych – WENA, którego była to już druga odsłona. Na scenie wystąpiły  grupy aktorskie ze szkół podstawowych, zespołu szkolnego z ulicy Filarowej, przedstawiciele Teatru Amatorskiego Olszówka, a także uczestnicy Domu Samopomocy „Podkowa” oraz Bielskiego Stowarzyszenia Artystycznego Teatr Grodzki. W większości przypadków były to przedstawienia teatralne, ale pod koniec pojawiły się także grupy wokalne z Warsztatu Terapii Zajęciowej „Jesteś Potrzebny!”.
– Agnieszka i Łukasz zaśpiewali piosenkę Patrycji Markowskiej „Świat się pomylił”. Michał z kolegami piosenkę „Znam ten stan”– powiedział jeden z uczestników WTZ.
– Ciekawostką był spektakl pod tytułem „Ludzie z wydm”, gdyż rozgrywał się on jedynie za pomocą lalek przy akompaniamencie muzyki. Było to o tyle ciekawe przedstawienie, że z racji braku słów, wymagało od widza sporego skupienia i pozawalało mu jednocześnie snuć domysły, o co w tym wszystkim chodzi – opowiadał inny.
Całość imprezy prowadził Jan Chmiel, kierownik Warsztatu Terapii Zajęciowej „Jesteś Potrzebny!”.
Michał

obraz-372

obraz-013

obraz-026

obraz-054

obraz-080

obraz-200

obraz-354fot. uczestnicy pracowni dziennikarskiej i fotografii