ARCHIWUM

W Łodygowicach

P1080428+

28 kwietnia uczestnicy pracowni fotograficznej wybrali się na plener do Łodygowic.P1080449+

P1080821+– Spacerowaliśmy po parku. Na tablicach informacyjnych zobaczyliśmy zdjęcia przedstawiające główne zabytki Łodygowic.
Jakub

P1080338+– Najpierw udaliśmy się do XVII wiecznego dworku.

P1050823+Renata Talik, dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Łodygowicach była naszym przewodnikiem.

DSCN7572+

Zobaczyliśmy wystawę obrazów przedstawiających zbójników. Dowiedzieliśmy się, że zbójnicy podczas potopu szwedzkiego pomagali w walkach ze Szwedami. W zamian za to mieli darowane przestępstwa. Niestety niektórzy po wojnie wrócili do grabieży i napadów.
Arek 

P1080371+– Podobały mi się obrazy zbójników. Ich kolorowe  stroje. Ciekawe były obrazy przedstawiające walkę  zbójników ze Szwedami.
Asia

P1080383+

–  Później poszliśmy do Izby Regionalnej, w której  znajdowały się rzeczy codziennego użytku sprzed stu lat i starsze m.in. szafy, skrzynie na ubrania, łóżko, sprzęty gospodarstwa domowego. Myślę, że można było się cofnąć w czasie i wyobrazić sobie, jak dawniej żyli i mieszkali ludzie.
Jakub

P1080414+

– Chcieliśmy jeszcze zobaczyć zabytkowy kościół. Zapytaliśmy panią Renatę o drogę. Powiedziała nam, żebyśmy zwrócili uwagę na most, który jest bardzo stary i  podczas powodzi nie uległ uszkodzeniu. Kiedy stanęliśmy już przed mostem, okazało się, że jest on murowany i po remoncie, i nie wygląda na stary. Przeszliśmy na drugą stronę rzeki. Z daleka było już widać kościół, którego szukaliśmy.
Arek

DSCN7620+

– Kościół jest z drewna z XVII wieku. Warto wspomnieć, że jest to najstarszy zabytek w Łodygowicach. Szkoda, że nie mogliśmy wejść do środka.
Jakub

P1080445++

– Robiliśmy zdjęcia przed kościołem. Jest to jeden z największych kościołów drewnianych w Beskidach.
Asia

P1080429+

– Plener był ciekawą historyczną wyprawą. Mogliśmy się dowiedzieć ciekawych rzeczy i zobaczyć starą architekturę. Pierwszy raz byłem w tym miejscu.
Arek

fot. uczestnicy pracowni dziennikarskiej i fotografii