ARCHIWUM

Wigilijne spotkanie

14 grudnia odbyła się wigilia warsztatowa, na którą jak co roku zaproszeni byli uczestnicy Warsztatu Terapii Zajęciowej „Jesteś Potrzebny!” z rodzicami, instruktorzy, panie z Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej i pracownicy placówki. Uroczystość miała miejsce w kawiarni na parterze. Na wstępie głos zabrała prezes zarządu BSA „Teatr Grodzki” Magdalena Wojtczak. Powitała wszystkich zgromadzonych, podsumowała mijający rok i złożyła bożonarodzeniowe i noworoczne życzenia. Podziękowała Barbarze Jędrysek za lata pracy w warsztacie, ponieważ odchodzi na emeryturę.
– Niektórzy płakali. Pani Basia również. Będziemy tęsknić – powiedział jeden z uczestników.
Po części oficjalnej zasiedliśmy do wigilijnego stołu, na którym znajdował się barszcz z krokietem, ciasta, ciasteczka. Na świątecznym kiermaszu można było kupić stroiki, choinki, skrzyneczki zdobione decoupagem, kalendarze, serduszka, poduszki i tulipany uszyte z tkaniny, aniołki, ptaszki, miski, serca i domki z gliny ceramicznej i inne prace wykonane przez uczestników wtz.
– Znakomita jak zawsze uroczystość. Szczególna w tym roku, bo żegnaliśmy panią Basię. Pani Basia obiecała, że będzie nas odwiedzać w każdej wolnej chwili. I nie było pana kierownika Jana Chmiela. Życzymy panu Janowi szybkiego powrotu do zdrowia, żeby doszedł do siebie i swoim humorem, jak zawsze nas rozweselał – dodał inny uczestników wtz.
Rafał Pawlus          

fot. Rafał Pawlus