ARCHIWUM

Występ w Częstochowie

W piątek 27 października grupa teatralna Warsztatu Terapii Zajęciowej „Jesteś Potrzebny!” wzięła udział w Przeglądzie Teatralno-Muzycznym Osób z Niepełnosprawnością „Maskarada”. W sali widowiskowej Fundacji Euro Help w Częstochowie zaprezentowała spektakl pt. „Miasto mojego dzieciństwa” w reżyserii Barbary Rau. Przegląd zorganizowała Fundacja „Oczami Brata”. W imprezie wzięły udział grupy muzyczne i teatralne z województwa śląskiego, łódzkiego i świętokrzyskiego.
– Nasza garderoba znajdowała się na trzecim piętrze. Trudno nam było wchodzić i schodzić po schodach. Wolontariusze pomogli nam wnieść rzeczy na górę. Scena była bardzo wąska. Musieliśmy uważać, aby się zmieścić z każdym ruchem. Przedstawienie podobało się widowni – opowiadał jedna z uczestniczek.
– Uważam, że moi koledzy świetnie sobie poradzili. Dali radę zagrać na bardzo małej scenie. Aktorzy dostali pamiątkowy dyplom oraz gorące brawa za swój występ. Dobrze mi się robiło zdjęcia, ponieważ było dobre światło – dodał inny uczestnik wtz.
Redakcja „Tornado”

fot. Jakub Baszak