ARCHIWUM

X Spotkania Aktorskie Osób Niepełnosprawnych

obraz-168

23 października grupa teatralna Warsztatu Terapii Zajęciowej „Jesteś Potrzebny!” zaprezentowała się na deskach Miejskiego Centrum Kultury w Rudzie Śląskiej w ramach X Spotkań Aktorskich Osób Niepełnosprawnych. Uczestnicy przedstawili spektakl „Szczęście i Nieszczęście” w reżyserii Barbary Rau.

Rafał:
– Była to premiera, a dla mnie debiut, ponieważ jeszcze w Rudzie nie występowałem. Na koniec dostaliśmy statuetkę, pamiątkowe dyplomy i plakietki. Myślę, że nasze premierowe przedstawienie się udało. Wszystkie sceny przebiegły bez problemu i uczestnicy byli dobrze zgraną grupą. Zagrałem Tama – postać pierwszoplanową. Dostałem pochwały od widzów, pani wręczającej nagrody, kolegów, koleżanek.

 Andrzej:
– Moim zdaniem przedstawienie wyszło nam dobrze. Nie mogłem się odnaleźć na tej dużej scenie. Światło mnie oślepiało. Starałem się skupić. Bardzo się cieszę, że mogłem wystąpić w Rudzie śląskiej.

 Jakub:
– To był nasz pierwszy występ z nowym przedstawieniem „Szczęście i Nieszczęście”. Trochę się pogubiliśmy. Nie wiedzieliśmy, gdzie mamy stać na scenie. Nie było też jedno naszego kolegi, który z nami występuje i trzeba było wszystko za niego zrobić. Dobrze, że była z nami pani Basia i nam pomagała. Widzom bardzo się podobał nasz występ.

obraz-054

obraz-106

obraz-136

obraz-162fot. Arkadiusz Gołuch