ARCHIWUM

Spotkanie z Bretanią

Obejrzeliśmy prezentację multimedialną przygotowaną przez praktykantów, którzy przyjechali do nas z Francji. Luise i Sasha to sympatyczne młode osoby. Obydwoje pochodzą z tego samego miasta w Bretanii i uczą się w tej samej szkole. Opowiedzieli nam o swoich rodzinach, zainteresowaniach. Obejrzeliśmy dwa filmy promujące Bretanię. Na zakończenie spotkania próbowaliśmy nauczyć się tradycyjnego tańca bretońskiego. Nie mogliśmy załapać kroków. Było wesoło. Porozumiewamy się częściowo po angielsku, trochę po polsku, gestami a przede wszystkim korzystamy z translatora. To było bardzo miłe spotkanie.

fot. Jolanta Górny