ARCHIWUM

Bajka dla przedszkolaków

W środę 15 marca uczestnicy pracowni sztuki użytkowej wystąpili w Przedszkolu nr 24 w Bielsku-Białej. Zaprezentowali spektakl pt. „Złotowłosa i trzy misie”.
– To była bajka, do której zrobiliśmy ilustrację czyli łóżeczka, schodki, miseczki, łyżeczki, jak w prawdziwym domu, tylko w pomniejszeniu. Dobrze się bawiliśmy w tym przedstawieniu. Nie mieliśmy tremy, byliśmy na luzie. Dzieciakom się podobało. Zadawały dużo pytań. Po przedstawieniu przedszkolaki świetnie się bawiły naszymi rekwizytami – powiedziała Monika, uczestniczka warsztatu.
– Mój 4-letni synek uczęszcza do tego przedszkola, więc pani dyrektor wyszła z propozycją, żebyśmy nawiązali współpracę artystyczną. Pierwszy ruch był ze strony warsztatu. Przedstawiliśmy bajkę w przedszkolu. Dzieci w najbliższych dniach przyjdą do nas na spektakl pani Barbary Rau „Bajka o szczęściu i radości” – opowiadała pani Agnieszka, instruktorka pracowni sztuki użytkowej. 
– Już nie raz byliśmy w przedszkolu, więc to nie jest nasz pierwszy występ. Co prawda dzieci hałasowały, ale daliśmy radę. Bardzo lubię małe dzieci – dodała Asia.
Rafał Pawlus   

fot. Jakub Baszak