ARCHIWUM

Deszczowy spacer

obraz-002

21 września grupa dziennikarska uczestniczyła w trzeciej już wycieczce po Cygańskim Lesie zorganizowanej przez Specjalistyczny Psychiatryczny Zespół Opieki Zdrowotnej w Bielsku-Białej wspólnie ze Stowarzyszeniem „Olszówka”.

 Asia:
– Pan Jacek Zachara zaprowadził nas do małej sali w hotelu „Beskid”, ponieważ na polu bardzo mocno padało i było bardzo zimno. Przewodnik opowiadał nam historie o Cygańskim Lesie. Pokazywał stare zdjęcia. Potem poszliśmy do „Czerwonego Kapturka”. To jest budynek wybudowany w drugiej połowie XIX  wieku. Dawniej istniała w nim restauracja i hotel. Przed „Czerwonym Kapturkiem” spotkaliśmy się z panem Januszem Krawczykiem. Pan Janusz opowiadał o torze saneczkowym na Koziej Górce i o swoim udziale w zawodach sportowych na saneczkach. Lubię historie o sporcie. Lubię oglądać stare wille.

Karolina:
– Bardzo mi się podobało, jak pan Jacek Zachara opowiadał o Cygańskim Lesie. Pokazywał zdjęcia. Cieszę się, że poznałam pana Janusza Krawczyka, byłego sportowca saneczkowego. To była super wycieczka. Szkoda tylko, że padało i było zimno.

Redakcja „Tornado”

obraz-005

obraz-015

obraz-049

obraz-081

obraz-090

obraz-096fot. Jolanta Górny, Joanna Sakaluk