ARCHIWUM

Gaja z Bawarii

P1030891+

6 maja w pracowni artterapii uczestnicy Warsztatu Terapii Zajęciowej „Jesteś Potrzebny!” obejrzeli prezentację przygotowaną przez Gaję.

– Gaja pochodzi z Niemiec. Aktualnie chodzi do liceum w Bielsku-Białej. W prezentacji pokazała nam, że Niemcy składają się z szesnastu landów, a jej miejsce urodzenia to Bawaria. Tam w szkołach najlepszą oceną jest jedynka, a najgorszą szóstka – inaczej niż w Polsce. Miło jest oglądać takie prezentacje. Dzięki temu można poznać inne państwa i dowiedzieć się czegoś nowego.
Rafał

– Gaja ma 15 lat. Teraz mieszka w Bielsku-Białej. Zaskoczyło mnie, że bardzo płynnie mówi po polsku. Po krótkiej prezentacji mogliśmy zadawać pytania dotyczące Niemiec.
Kuba

– Flaga Niemiec jest prostokątem i podzielonym na trzy poziome pasy jednakowej wielkości: czarny, czerwony i złoty. Widziałam na ekranie multimedialnym szkołę w Niemczech.
Asia

– Gaja opowiedziała nam jak w Niemczech obchodzi się święta wielkanocne i inne imprezy. Bardzo mnie to zainteresowało. Najbardziej zaciekawiła mnie nazwa oktoberfest. Gaja wyjaśniła, że to znaczy festyn, dobrą zabawę. Jest to takie święto piwa. Piwo w Niemczech jest bardzo dobre.
Andrzej

P1030903+

P1030915+fot. Joanna Sakaluk, Jakub Baszak