ARCHIWUM

Lekkoatletyka w plenerze

HPIM3611

Grupa sportowa z Warsztatu Terapii Zajęciowej „JESTEŚ POTRZEBNY!” oraz wydelegowani pracownicy Zakładu Aktywności Zawodowej wzięli udział w III Mistrzostwach Powiatu Żywieckiego w Lekkoatletyce Osób Niepełnosprawnych. Zawody odbyły się 13 czerwca w Gilowicach. Na mistrzostwa przyjechało wiele grup sportowych, między innymi drużyny z Międzybrodzia, Pewli Wielkiej, Łodygowic. Zawodnicy startowali w różnych konkurencjach sportowych takich jak: pchnięcie kulą, rzut dyskiem, skok w dal z miejsca. Był też rzut piłeczką palantową i sprint na 60 m. Pierwsze miejsce w konkurencji rzut dyskiem i pchnięcie kulą zdobył Marcin Grabowski z Zakładu Aktywności Zawodowej. Uczestnicy WTZ zajęli następujące miejsca: Michał Wirski – czwarte miejsce w skoku w dal oraz w sprincie na 60 m, Damian Kohut – czwarte miejsce w pchnięciu kulą. Natomiast Jarosław Wełniak w sprincie na 60 m w kwalifikacjach zajął pierwsze miejsce, ale nie dostał się do finału z powodu słabszego czasu. Wszyscy zawodnicy otrzymali pamiątkowe medale i puchary.