ARCHIWUM

Malarstwo w BWA

W piątek 26 stycznia grupa fotograficzna wybrała się do Galerii Bielskiej BWA na wystawę pt. „Zdzisława Kudła. Malarstwo”.

Arek:
– Zdzisław Kudła wiele lat pracował w Bielskim Studio Filmów Rysunkowych m.in. przy takich filmach jak: „Gwiazda Kopernika”, „Bolek i Lolek” i „Porwanie Baltazara Gąbki”. W galerii zobaczyliśmy przede wszystkim obrazy, ale też filmy rysunkowe wyświetlane na telewizorach. Malarstwo pana Zdzisława Kudły jest bardzo kolorowe, ale trudne w zrozumieniu. Nie wszyscy rozumieli, o co chodzi.

Rafał:
– Wspaniała wystawa. Największe wrażenie wywarły na mnie kolorowe obrazy z autami, kwiatami, tęczą czy ludzkimi istotami. Pięknie się to wszystko prezentowało. Przenosiło człowieka w świat barwnego malarstwa. Jestem zadowolony i cieszę się, że mogłem obejrzeć wystawę. Uwielbiam malarstwo.  

Kuba:
– Obejrzeliśmy bardzo ciekawą wystawę malarską Zdzisława Kudły, wieloletniego dyrektora Studia Filmów Rysunkowych w Bielsku-Białej. Wystawa bardzo nam się podobała. Szczególnie podobał mi się obraz przedstawiający zamek Sułkowskich oraz plac Chrobrego pełen ludzi.

Redakcja „Tornado”

fot. Jakub Baszak, Arek Gołuch, Joanna Sakaluk, Marcin Kucharski