ARCHIWUM

Nasz maratończyk

HPIM9750

18 października Warsztat Terapii Zajęciowej „Jesteś potrzebny!” odwiedził niepełnosprawny sportowiec paraolimpiady w Atenach – Tomasz Hamerlak. Brał udział w maratonie na wózkach. Zdobył brązowy medal. T. Hamerlak ma amputowaną nogę. Opowiadał o swoich codziennych ćwiczeniach, zajęciach i wrażeniach z paraolimpiad. Uczestnicy WTZ i pracownicy Zakładu Aktywności zawodowej obejrzeli kilka krótkich filmów na DVD o niepełnosprawnych sportowcach na olimpiadzie w Atenach w 2004 r. Na zakończenie można było dostać autograf maratończyka.
Katarzyna Soborak

Paraolimpijczyk w Atenach
Warsztat Terapii Zajęciowej i Zakład Aktywności Zawodowej uczestniczył w środę 18 października w spotkaniu w pracowni artterapii z niepełnosprawnym sportowcem na wózku, Tomaszem Hamerlakiem, który zajął trzecie miejsce w maratonie na paraolimpiadzie w Atenach w 2004 r. Uczestnicy zadawali pytania.
– Która z ceremonii otwarcia igrzysk paraolimpiady podobała ci się bardziej: w Atenach, czy w Sidney? – zapytano.
– W Atenach – odpowiedział.
Pytano także, czy to były jego pierwsze paraolimpijskie igrzyska i czy przywiózł ze sobą wózek, na którym zdobywał brązowy medal na paraolimpiadzie w Atenach w 2004 r.
– Ten wózek kosztuje około 30 tys. – stwierdził. Na koniec Tomasz Hamerlak otrzymał brawa.
Marcin ,”Cesarz”

Nieugięty paraolimpijczyk
Brązowy medalista paraolimpiady w Atenach, Tomasz Hamerlak odwiedził Warsztat Terapii Zajęciowej „Jesteś potrzebny!”. W spotkaniu, które odbyło się 18 października wzięli udział również pracownicy Zakładu Aktywności Zawodowej. Sportowiec startuje w maratonach wózkarzy, w wyścigach na wózkach na dystansie 5km,10km. Niepełnosprawny lekkoatleta opowiadał o swoich sukcesach i odpowiadał na nasze pytania. Pokazał nam dwa krótkie filmy z paraolimpiady w Atenach z 2004 r. Dużym zainteresowaniem cieszył się wózek, na którym brązowy medalista startuje na zawodach. Po spotkaniu można było dostać autograf mistrza i zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie.
Sylwestra

PICT0009

PICT0007

HPIM9743

HPIM9761fot. uczestnicy pracowni dziennikarskiej i fotografii