ARCHIWUM

Spektakl „Jestem AKI”

We wtorek 21 stycznia  uczestnicy Warsztatu Terapii Zajęciowej „Jesteś Potrzebny!” obejrzeli w Teatrze Lalek „Banialuka” spektakl pt. „Jestem AKI”.

Rafał:
– Główny bohater, Aki wyrusza do lasu, aby odkryć prawdę o sobie samym. Po drodze spotyka owady posiadające różne talenty, zmagające się ze swoimi problemami i przyzwyczajeniami. Aktorzy mieli na sobie maski. Ciekawe były lalki owadów na patyczkach.
Śmieszyły mnie dialogi i ruchy sceniczne. Najbardziej podobał mi się śpiewający pasikoniki, który się wstydził występować na scenie przodem i musiał być odwrócony tyłem do widza – powiedział uczestnik WTZ.

Andrzej:
– Było to przedstawienie dedykowane głównie dzieciom. Aktorzy w maskach wyglądali jak kosmici. Jestem bardzo ciekawy z jakich materiałów wykonano maski, że aktorzy potrafili z taką lekkością w nich grać. Przedstawienie bardzo mi się podobało. Spektakl mówił, że w życiu nie zawsze spotykamy dobrych ludzi.

 Joanna:
– Bardzo mi się podobały maski. Były takie jajowate. Miały czułki i duże oczy. Lalki przypominały mi różne owady. Były zabawne teksty i wesoła muzyka.

Jakub:
– Przedstawienie podobało mi się. Były zabawne dialogi, wesoła muzyka i fajne piosenki. Śmieszył mnie owad, który był owinięty w bandaż i bał się odwinąć, bo myślał że zachoruje. Bardzo lubię chodzić na takie wesołe przedstawienia, ponieważ dodaje mi to energii i uśmiechu na twarzy.

tekst: redakcja „Tornado”