ARCHIWUM

Udana zabawa

Z okazji karnawału 13 lutego w Domu Kultury im. Wiktorii Kubisz w Bielsku-Białej uczestnicy WTZ wzięli udział w zabawie tanecznej.

Kuba B.
– Na początku kierownik placówki, pani Maria Schejbal podziękowała wszystkim instruktorom oraz rodzicom za przygotowanie zabawy. Wszyscy dobrze się bawili. Każdy z nas mógł się posilić dużą ilością słodyczy i napoi. Bardzo fajnie, że mogliśmy się wspólnie spotkać oraz potańczyć przy muzyce.

Asia Z.
– Pani Maria Schejbal zapowiedziała, że choreograf z Chorwacji ze swoją uczennicą spróbują nauczyć nas tańców bałkańskich. Niektórzy uczestnicy nie mogli nadążyć za tyloma krokami. Didżejem był nasz kolega Marcin Kucharski. W przerwie przed kolejnymi wygibasami delektowaliśmy się różnymi pysznościami: sernikiem, ciastem czekoladowym, ciastkami, owocami oraz mogliśmy się na pić soków owocowych, coli, wody. Bardzo fajnie zorganizowana zabawa. Jestem zadowolona.

Asia S.
– Avdyl Murtez uczył nas kroków tańca bałkańskiego. Było to trudne, ale podobało mi się.  Avdyl pochodzi z Chorwacji i jest instruktorem w Kubiszówce. Uwielbiam tańczyć. Na zabawę przyszła moja koleżanka Marysia i zaśpiewała przepiękne piosenki. Znamy się z Fundacji „ADA”.

Rafał
– W rolę didżeja wcielił się nasz kolega Marcin Kucharski. Przygotował utwory z gatunku disco polo, latino, z lat 80, 90 i z ostatnich lat. Przykładowo: „Cheri, cheri lady”, „Despacito”, „Przez twe oczy zielone”, „Miłość w Zakopanem” czy „Jesteś szalona”. Marcin świetnie się sprawdził jako DJ. Moc muzyki do tańca. Mnóstwo szaleństwa. Wspaniała impreza. Nauczyliśmy się przy okazji tańca bałkańskiego. Było super. Wspaniale.

Ania:
– Zabawa była super. Nie chciałam zejść z parkietu. Mieliśmy wspaniałego didżeja, który puszczał z komputera różne piosenki. Dwóch instruktorów uczyło nas tańca bałkańskiego. Kroki były dość trudne.

Arek:
– Rodzice pomogli nam w organizacji zabawy. Zakupili na zabawę ciasta, ciasteczka, paluszki, soki i napoje gazowane. Impreza była fajną odskocznią od normalnych zajęć warsztatowych.

Karolina:
– Było super. Fajnie. Super muzyka. Potańczyliśmy sobie.

Andrzej:
– Oprawę muzyczną przygotował nasz kolega Marcin Kucharski. Na balu było super. Tańcowaliśmy na parkiecie. Mieliśmy wspaniałe humory.

Redakcja „Tornado”

fot. Arkadiusz Gołuch