ARCHIWUM

Udane święto

HPIM3719

Występami artystycznymi podopiecznych Teatru Grodzkiego 16 czerwca w Klubie Garnizonowym Dom Żołnierza rozpoczęło się VII Beskidzkie Święto Małych i Dużych.

Przedstawienia dotyczyły wszelkiego rodzaju uzależnień. Na imprezę zostały zaproszone świetlice środowiskowe i domy samopomocy z Bielska-Białej. Grupa teatralna Warsztatu Terapii Zajęciowej „JESTEŚ POTRZEBNY!” przedstawiła sztukę pt. „Telerodzinka”.

Instruktorka pracowni sztuki użytkowej WTZ zorganizowała zajęcia ceramiczne dla dzieci. W ramach I Międzynarodowego Warsztatu Integracyjnego „Zabawy i zabawki”, organizowanego przez Regionalny Ośrodek Kultury w Bielsku-Białej wystawiono wyroby z drutu wykonane przez słowackich twórców ludowych. Jednocześnie chętni mogli sami spróbować swoich sił w wykonaniu zabawek z drutu. Zakład Aktywności Zawodowej na swoim stoisku pokazywał jak wykonuje się sitodruk. Również Zespół Szkół Prywatnych Edukacji Europejskiej im. Aleksandra Kamińskiego wystawił swoje prace. Zainteresowani oglądali tam wyroby ceramiczne i kolorowe owady np. żuki, chrabąszcze, motyle. Podczas imprezy żołnierze wydawali smaczną wojskową grochówkę. Był także pyszny chleb ze smalcem i ogórkiem kiszonym przygotowany przez pracownię gospodarstwa domowego WTZ. Dużym powodzeniem cieszył się dmuchany zamek, na którym chętnie skakały dzieci. Niebywałą atrakcją był także samochód wojskowy, który można było pooglądać, nawet wejść do środka. Na imprezę mógł przyjść każdy, gdyż wstęp był bezpłatny.
Sylwestra

Integracyjny przegląd teatralny
Afrykańskimi rytmami rozpoczęło się VII Beskidzkie Święto Małych i Dużych 16 czerwca w Klubie Garnizonowym „Dom Żołnierza”. Brały w nim udział świetlice środowiskowe, domy samopomocy oraz grupy teatralne osób niepełnosprawnych działające przy Teatrze Grodzkim. Spektakle odbyły się na scenie i w plenerze. Były to kolorowe, przejmujące widowiska mówiące o wszelkich uzależnieniach i o tym, jak duże znaczenie ma prawdziwa przyjaźń. Jedną z atrakcji był pokaz animacji powstały na zajęciach artystyczno-komputerowych prowadzonych przez pana Krzysztofa Tusiewicza w ramach projektu „Od warsztatów aktywizujących do warsztatu pracy”. Pani Barbarze Rau – instruktorce pracowni artterapii przy Warsztatach Terapii Zajęciowej „JESTEŚ POTRZEBNY!”, panu Władysławowi Aniszewskiemu – aktorowi działającemu w Środowiskowym Domu Samopomocy „Podkowa” oraz panu Janowi Lachowi pracującemu w Komendzie Policji wręczono mecenasy. W plenerze ustawiono stoiska z wyrobami artystycznymi osób niepełnosprawnych. WTZ „JESTEŚ POTRZEBNY!” zorganizował specjalne warsztaty ceramiczne dla dzieci i młodzieży. Zespół Szkół Prywatnych Edukacji Europejskiej im. Aleksandra Kamińskiego prezentował swoje prace plastyczne wykonane przez uczniów szkoły. Zakład Aktywności Zawodowej pokazywał na czym polega praca z maszyną do sitodruku. W ramach I Międzynarodowego Warsztatu Integracyjnego „Zabawy i zabawki”, organizowanego przez Regionalny Ośrodek Kultury w Bielsku-Białej, grupa ze Słowacji wystawiła przedmioty zrobione z drutu, jednocześnie ucząc uczestników imprezy ich wykonania. Na święcie dominowały potrawy i smakołyki regionalne.
Renata

 

HPIM3711

HPIM3715

HPIM3775

HPIM3760

HPIM3771

HPIM3738

HPIM3742

HPIM3753fot. uczestnicy pracowni dziennikarskiej i fotografii