ARCHIWUM

Uliczna parada teatralna

obraz-041

6 października, już po raz piąty w Bielsku-Białej odbyła się Uliczna Parada Teatralna w Śródmieściu Bielsko. Barwny korowód przeszedł z placu Ratuszowego do Teatru Polskiego, gdzie na dużej scenie rozpoczęły się występy. Grupa wokalna z Warsztatu Terapii Zajęciowej „Jesteś Potrzebny!” zaśpiewała trzy piosenki. Rozpoczęli utworem „Wstawaj szkoda dnia” zespołu 2 plus 1. Następnie zaśpiewali „Zacznij od Bacha” Zbigniewa Wodeckiego i „Księżniczkę” Sylwii Grzeszczak.
– Pomimo dużego stresu i tremy, która panowała na scenie, wszystko poszło jak po maśle. Byliśmy wyluzowani i pewni siebie – powiedział jeden z wykonawców.
Widownia mogła zobaczyć również przedstawienia teatralne w wykonaniu przedszkolaków, uczniów ze szkół podstawowych, gimnazjalistów, uczestników Środowiskowego Domu Samopomocy „Podkowa”.
– Uliczna Parada Teatralna w Śródmieściu Bielsko organizowana jest przez Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej. Ma za zadanie aktywizować i integrować społeczność lokalną oraz upowszechniać dorobek kulturalny placówek działających na rzecz osiedla Śródmieście Bielsko – wyjaśniał jeden z organizatorów imprezy.
Andrzej Sekta

 

obraz-003

obraz-010

obraz-037

obraz-054

obraz-061

obraz-068

obraz-083

obraz-031fot. uczestnicy pracowni dziennikarskiej i fotografii