ARCHIWUM

Uliczne święto

DSC01233

Warsztat Terapii Zajęciowej „JESTEŚ POTRZEBNY!” 7 października wziął udział w III Festiwalu Ulicy Wzgórze. Oprócz naszego warsztatu zaprezentowały się również inne organizacje pozarządowe z Bielska-Białej. Podczas imprezy odbywał się pchli targ, na którym można było sprzedać lub kupić starocie. Na Starym Rynku miał miejsce pokaz pierwszej pomocy w wykonaniu grupy ratowników PCK.
– Najwięcej zamieszania zrobiły psiaki ze schroniska, które z zawiązanymi chusteczkami na szyjach dumnie chodziły po placu, szukając domu – powiedziała pani Kasia Gwiżdż, instruktor pracowni artterapii.
Jedną z atrakcji była przechadzka z przewodnikiem po naszym mieście. Nie zapomniano także o dzieciach, dla których zorganizowano konkurs plastyczny. Dla maluchów rozstawiono dmuchany zamek. Dużym zainteresowaniem cieszyło się stoisko ze zdrową żywnością, na którym można było poczęstować się różnymi bezmięsnymi smakołykami. Mieszkańcy miasta mieli także możliwość spotkania i rozmowy z bielskimi parlamentarzystami. Udzielano bezpłatnych lekcji tanga argentyńskiego, które prowadził mistrz tańca towarzyskiego – Tomasz Kopiński. W święcie tym uczestniczy coraz więcej bielszczan.
Sylwestra

DSC01231

DSC01201

DSC01212

DSC01217

DSC01220

DSC01224

DSC01229

DSC01242

DSC01239fot. Jolanta Górny