ARCHIWUM

W Warszawie

obraz-005

obraz-003

15 października Patrycja Krzewińska i Maciej Poździak – laureaci XII edycji ogólnopolskiego konkursu plastycznego „Sztuka Osób Niepełnosprawnych” wzięli udział w uroczystości rozdania nagród. Impreza odbyła się w Warszawie w Teatrze-Och, a poprowadziła ją aktorka Joanna Kurowska. Przed otwarciem gali można było zobaczyć wszystkie nagrodzone prace.
– Byłem bardzo szczęśliwy, że moja praca została wyróżniona. Dostałem dyplom, koszulkę z nadrukiem swojej pracy, kredki, koc – mówił Maciek Poździak, wyróżniony w kategorii rysunek i grafika za pracę „Czy to tak naprawdę bywa?”.
– Było śmiesznie. Marian Opania opowiadał dowcipy, śpiewał. Po odbiór nagrody wyszłam razem z panią Beatką. Miałam lekką tremę, stojąc na scenie. Dostałam koszulkę, kredki i słodycze – powiedziała Patrycja Krzewińska, która za pracę „Gdyby tygrysy jadły irysy” otrzymała  II miejsce w kategorii malarstwo i witraż.
– Udało się nam zobaczyć Zamek Królewski, Kolumnę Zygmunta, a z daleka Stadion Narodowy. Byliśmy też w kościele św. Anny. Przeszliśmy się Krakowskim Przedmieściem. Widzieliśmy z oddali Pałac Kultury i Sztuki – opowiadała instruktorka pracowni gospodarstwa domowego.
Anna Gołąbek, Andrzej Sekta

obraz-143

obraz-136

obraz-168

obraz-158

obraz-156

obraz-123fot. Mariusz Krawczyk