ARCHIWUM

Warsztatowa wigilia

W środę 22 grudnia odbyła się warsztatowa wigilia. Przy świątecznym stole zasiedli uczestnicy, instruktorzy i zaproszeni goście. Na początku spotkania grupa teatralna zaśpiewała kilka kolęd i pastorałek. Potem dyrektor Zakładu Aktywności Zawodowej Marcin Słonka i panie z Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Bielsku-Białej złożyli wszystkim świąteczne życzenia. Na stołach królowały same pyszności. Był barszcz z krokietem, różnego rodzaju śledzie, ryba po grecku, sałatki, ciasta, ciasteczka…
 – W tym roku, z powodu obostrzeń nie zaprosiliśmy rodziców. Było super, a przede wszystkim smacznie. Humory dopisywały. Fajnie, że śpiewaliśmy wspólnie kolędy – powiedział jeden z uczestników.
– Zaśpiewałem solo „Oj Maluśki Maluśki”. Duże wrażenie zrobił na mnie występ Asi, która wykonała kolędę „Wśród nocnej niszy”. Jednak najwięcej radości  sprawiła „Hojka”. Widać było, że podczas śpiewu wszyscy doskonale się bawili. Kołysali się w rytm muzyki – dodał inny.
Spotkanie wigilijne odbyło się w sali konferencyjnej na III piętrze budynku Bielskiego Stowarzyszenia Artystycznego TEATR GRODZKI.
Redakcja „Tornado”

fot. Jolanta Górny