ARCHIWUM

Warsztatowy festiwal

obraz-065

Uczestnicy naszego warsztatu zajęli pierwsze miejsca w kategoriach: inscenizacja oraz piosenka grupowa w ramach IX Festiwalu Twórczości Warsztatowej. Grupa teatralna przedstawiła spektakl „Tomcio”.
– To było zabawne przedstawienie. Śmieszne dialogi. Najbardziej podobała mi się Asia Sakaluk w roli czarownicy i Michał Świder odgrywający złodzieja – powiedział Arek, uczestnik WTZ.
W inscenizacji wystąpili również: Maciek Pasturczak, Monika Szlauer, Anna Gołąbek, Maciek Kwaśny.
Zespół muzyczny zaśpiewał piosenkę „Znam ten stan” wokalisty Junior Stress.
– Nie było łatwo. Śpiewaliśmy a cappella. Musieliśmy trzymać się odpowiedniego tempa. Rafał Borowiak wystukiwał rytm. Michał Świder starał się rymować i śpiewać w stylu reggae. Razem z nami śpiewała jeszcze Agnieszka Mojeszczyk. Bardzo się cieszę, że wygraliśmy – powiedział Łukasz Kwaśny.
W kategorii piosenka indywidualna zajęliśmy II miejsce. Agnieszka Mojeszczyk i Łukasz Kwaśny zaśpiewali  utwór Patrycji Markowskiej „Świat się pomylił”.
Festiwal odbył się 24 października w Domu Żołnierza w Bielsku-Białej. Organizatorem, jak co roku było bielskie Stowarzyszenie Pomocy Rodzinie „ Port”. Poza naszą placówką występowali gospodarze imprezy, a także warsztaty z Gilowic, Gliwic, Pszczyny, Międzybrodzia i Grzawy.
Redakcja „Tornado”

obraz-031

obraz-002

obraz-012

obraz-027

obraz-072

obraz-075fot. uczestnicy pracowni dziennikarskiej i fotografii