ARCHIWUM

Wycieczka do Wadowic i Apilandii

2 października uczestnicy Warsztatu Terapii Zajęciowej „Jesteś Potrzebny!” wybrali się na wycieczkę do Apilandii w Kleczy Dolnej i do Wadowic.W Interaktywnym Centrum Pszczelarstwa APILANDIA przewodnicy przybliżyli uczestnikom temat życia pszczół, produkcji i znaczenia miodu.
– Dowiedzieliśmy się, że miód stosuje się nie tylko w przemyśle spożywczym, ale co raz częściej  w kosmetycznym. Sami mogliśmy zrobić własnoręcznie piling do ciała.  Skosztowaliśmy różnych rodzajów miodu. W sklepie można było kupić kosmetyki, mydła, świeczki, wszystko powiązane z miodem. Zaproszono nas na warsztaty, gdzie wykonaliśmy miodowe świece. Obejrzeliśmy w szklanych płytkach żywe pszczoły wraz z królową. To było niesamowite. Na koniec poszliśmy zobaczyć z bliska pasieki, w których mieszkają i pracują te owady. Oczywiście wcześniej musieliśmy założyliśmy ochronne kapelusze  – opowiadał Rafał.
W Wadowicach w muzeum „Dom Rodzinny Jana Pawła II” uczestnicy  poznali bliżej historię Karola Wojtyły.
– To multimedialne muzeum. Nowoczesne rozwiązania technologiczne połączono z tradycyjną prezentacją eksponatów. Mogliśmy podróżować w czasie z papieżem Janem Pawłem II  – powiedział Andrzej.
– Było ciekawie i bardzo wesoło. Bardzo mi się podobało – podsumował Kuba.
Rafał Pawlus

fot. Michał Siudak, Rafał Pawlus