ARCHIWUM

Występ w Raciborzu

25 listopada w piątek grupa teatralna z Warsztatu Terapii Zajęciowej „Jesteś Potrzebny!” wystąpiła na scenie Raciborskiego Centrum Kultury.

Zaprezentowała spektakl pt. „Bajka o radości”. Występ ten uświetnił jubileusz 20-lecia działalności Warsztatu Terapii Zajęciowej przy Ośrodku Pomocy Społecznej w Raciborzu. Uroczystość rozpoczęła się od powitania gości i przemówień okolicznościowych władz Powiatu Raciborskiego. Następnie wyświetlono film ukazujący działalność WTZ OPS – Racibórz. W części artystycznej oprócz grupy z Bielska-Białej na scenie wystąpili podopieczni WTZ – Racibórz i uczniowie Państwowej Szkoły Muzycznej I stopnia. W przerwie kawowej można było zobaczyć wystawę prac podopiecznych z raciborskiego warsztatu.
– To był wspaniały jubileusz. Nasz występ bardzo się wszystkim podobał. Zaproszono nas do warsztatu. Zjedliśmy bogracz, ciasteczka. Napiliśmy się kawy, soku i wody mineralnej. Wszystkim nam bardzo smakowało. Czas urozmaiciliśmy sobie rozmową, między innymi porównując nasz bielski warsztat z raciborskim. Instruktorki obiecały, że chętnie odwiedzą nasz WTZ w Bielsku-Białej – powiedział Andrzej Sekta, uczestnik WTZ.
– Cieszę się, że mogliśmy znowu wystąpić  dla większej publiczności. Na pamiątkę jubileuszu dostaliśmy ceramiczne serduszka – dodał Kuba.
Rafał Pawlus      

 

fot. Jolanta Górny