ARCHIWUM

XIII Spotkania Aktorskie Osób Niepełnosprawnych

Grupa teatralna Warsztatu Terapii Zajęciowej „Jesteś Potrzebny!” zaprezentowała w Miejskim Centrum Kultury im. Henryka Bisty w Rudzie Śląskiej spektakl pt. „Ojczyzna” w ramach XIII Spotkań Aktorskich Osób Niepełnosprawnych. Przedstawienie wyreżyserowała Barbara Rau, instruktorka pracowni artterapii.
– Przez zabawę klockami i budowanie z nich różnych budowli staraliśmy się pokazać różne emocje, relacje międzyludzkie. W finałowej scenie ułożyliśmy z biało-czerwonych klocków mapę naszego państwa. Publiczność nagrodziła nas gromkimi brawami. Podobał mi się film „O bogatym i biednym”. Piękny i wzruszający – opowiadał Rafał.
– Byłem zestresowany. Pierwszy raz występowałem na scenie. Pomógł mi Maciek. Wyluzowałem się dopiero jak rozdawano nagrody – dodał Marcin.
Artyści otrzymali statuetkę, pamiątkowy dyplom i kubki z logo wydarzenia. Na scenie zaprezentowały się również aktorzy z Rudy Śląskiej, Zabrza, Rybnika, Ojcowa.
Spotkania Aktorskie Osób Niepełnosprawnych zostały zorganizowane 8 listopada przez Ośrodek dla Niepełnosprawnych Najświętsze Serce Jezusa w Rudzie Śląskiej.
Rafał Pawlus      

fot. Jolanta Górny