ARCHIWUM

XIV Spotkania Aktorskie Osób Niepełnosprawnych

Na scenie Miejskiego Centrum Kultury im. Henryka Bisty w Rudzie Śląskiej  grupa teatralna Warsztatu Terapii Zajęciowej „Jesteś Potrzebny!” zaprezentowała spektakl „Wielki mały człowiek”. XIV  Spotkania Aktorskie Osób Niepełnosprawnych zorganizował 7 listopada Ośrodek dla Osób Niepełnosprawnych Najświętsze Serce Jezusa.
– W naszym przedstawieniu bohater – człowiek z białej liny – tworzy sobie świat. Jest za niego odpowiedzialny. Coś mu w nim pasuje lub nie. Za każdym razem czerpie ze swojego działania jakąś naukę. Cieszę się, że uczestnicy potrafili improwizować na scenie i mieli z tego ogromną satysfakcję – powiedziała Barbara Rau, reżyser spektaklu.
– Widzów bawiły takie scenki jak pojedynek na kwiaty, walka bohatera z muchą, oswojenie kota. Otrzymaliśmy statuetkę i pamiątkowy dyplom. Z innych występów świetne były inscenizacje o byczku Fernando i góralskim weselu, w którym wykorzystane były popularne piosenki takie jak „Miłość w Zakopanem”, „Czerwone korale” czy „Ściernisko”. Obie znakomite  – dodał uczestnik WTZ.
Rafał Pawlus

fot. Jolanta Górny