ARCHIWUM

Bielska parada teatralna

obraz-03

27 kwietnia w poniedziałek odbyła się „Uliczna Parada Teatralna w Śródmieściu Bielsko”. Imprezę jak co roku zorganizował Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Bielsku-Białej. Uczestnicy zebrali się na placu Ratuszowym i przeszli ulicami miasta do Teatru Polskiego. Prowadzący Kuba Abrahamowicz powitał wszystkich zgromadzonych, omówił program imprezy i zapowiedział występy. Na początek na scenie wystąpiła grupa rockowa z Zespołu Szkół Katolickiego Towarzystwa Kulturalnego. Po nich pojawili się uczestnicy Warsztatu Terapii Zajęciowej „Jesteś Potrzebny!”. Przedstawili skecz pt. „Jesteś potrzebny” przygotowany przez Barbarę Rau. Następnie na scenie zaprezentowały się dzieci z przedszkola, szkoły podstawowej, Domu Kultury im. Wiktorii Kubisz i Miejskiego Domu Kultury „Włókniarzy”. Tematem niektórych spektakli była wiosna.

Rafał
– Dla mnie parada teatralna była wspaniała. Wystąpiłem podczas niej już po raz drugi, z czego bardzo się cieszę. Z innych występów najbardziej podobali mi się chłopcy z zespołu rockowego. Dali niezły czad.

Łukasz
– Zaprezentowaliśmy przedstawienie „Jesteś potrzebny”. Każdy z nas dokładnie znało swoją rolę. Przedstawienie podobało się publiczności, szczególnie przedszkolakom. Zostało nagrodzone brawami.

Andrzej
Podczas  grania na scenie czułem się bardzo wyluzowany. Powiem szczerze, bawiłem się tym występem. Dla mnie widownia była niewidoczna, ale była słyszalna. Nie przeszkadzało mi to. Uważam nasz występ w Teatrze Polskim za bardzo udany.

Arek
– Spektakle były bardzo kolorowe i zabawne. Bardzo podobało mi się przedstawienie o smokach i o słoniu wysiadującym jajo. Tegoroczna impreza była ciekawa i miło było spędzić parę godzin w teatrze.

Rafał Pawlus

obraz-013+

obraz-022+

obraz-02

obraz-01

obraz-066+

obraz-073+

obraz-04

obraz-041+

obraz-037+fot. uczestnicy pracowni dziennikarskiej i fotografii