ARCHIWUM

Budzenie w artterapii

P1030551+

22 kwietnia w środę uczestnicy Warsztatu Terapii Zajęciowej „Jesteś Potrzebny!” wraz z instruktorami i gośćmi z Włoch, Irlandii i Niemiec obejrzeli w pracowni artterapii przedstawienie pt. „Budzenie”. Spektakl przygotował Piotr Kostuchowski w ramach projektu „THEATR”.

Rafał:
– Spektakl był bez dialogów. Sceny przedstawiały jak aktorzy się budzą i zaczynają tańczyć. Na zakończenie przekazywali sobie nawzajem znicz jako znak pokoju. Ja też dostałem.

Jakub:
– Ludzie wykonywali różne ćwiczenia, figury. W tym spektaklu wziął udział nasz psycholog, który na początku budził aktorów ze snu. Szczerze powiem, że nie do końca zrozumiałem o co chodziło w tym spektaklu.

Łukasz
– Przedstawienie było dosyć krótkie. Publiczność nagrodziła spektakl dużymi brawami. Jestem osobą niewidzącą i dla mnie było ono nieczytelne. Zabrakło w nim tekstów.

W sali na pierwszym piętrze uczestnicy wtz mogli zobaczyć na ekranie telewizora spektakle z Włoch, Irlandii i Niemiec. Partnerzy projektu „THEATR” opowiadali, że przedstawienia były efektem końcowym szkoleń teatralnych. Dzięki zajęciom teatralnym zauważono zwiększoną motywację młodych ludzi do działania, nauki, podjęcia pracy.
Rafał Pawlus

P1030546+

P1030548+

P1030561+

P1030568+

P1030580+fot. Jakub Baszak