ARCHIWUM

Dyplom pocieszenia

Uczestnicy z bielskiego Warsztatu Terapii Zajęciowej „JESTEŚ POTRZEBNY!” z radością przyjęli wiadomość o zawodach organizowanych w pszczyńskiej hali sportowej przy ulicy Zamenhofa. Ze względu na to, iż w zawodach brało udział aż 40 ośrodków z różnych miejscowości impreza została podzielona na trzy dni eliminacji, tj. 14, 16 i 22 września. Właśnie w tym dniu eliminacji (22 września) brała udział nasza drużyna. Zwycięskie drużyny miały możliwość wzięcia udziału w finale, który odbywał się w ostatnim dniu września. Jedną z konkurencji w jakich nasi zawodnicy wzięli udział były rzutki, w której lider naszej reprezentacji Maciej Kwaśny zajął pierwsze miejsce, skutecznie eliminując konkurencję. Maciejowi poszczęściło się także w „wykopie butem”, gdzie zajął drugie miejsce, nieznacznie tylko przegrywając z konkurencją. Kolejną konkurencją był tzw. „wyścig pokoju”, jednak słowo wyścig należy brać w duży nawias, gdyż odbywała się ona na wolno stojących rowerkach gimnastycznych, z tym że należało pedałować na czas. Pierwsze miejsce w tej konkurencji zdobyła Natalia Garkowska, która wzbudziła tym olbrzymi aplauz publiczności, tym bardziej, że była ona debiutantką w tej dyscyplinie. Oprócz wyżej wymienionych konkurencji nasi zawodnicy brali jeszcze udział w takich dyscyplinach jak „biceps Gołoty”, „rzut do celu” czy „strzał z procy”. Po godzinnej przerwie trwającej od 11 do 12 przystąpiono do konkurencji grupowych, w których poza dyscypliną o szumnej nazwie „Jaka to melodia”, gdzie udało się naszym zawodnikom zająć drugie miejsce, szczęście już niestety nie dopisało. W związku z tym nasi koledzy nie zakwalifikowali się do finału, otrzymali jednak dyplom pocieszenia „za dzielną postawę w zmaganiach sportowych”.